Centrum Materacy i Łóżek
Test 100 nocy

REGULAMIN 100 DNI NA WYMIANĘ̨ MATERACA

 

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie materace do łóżek zakupionych w Centrum Materacy i Łóżek podlegają̨ wymianie w ciągu 100 dni od daty zakupu lub daty dostawy towaru w przypadku sprzedaży na odległość́ niezależnie od formy zakupu (sklep stacjonarny Centrum Materacy i Łóżek, sprzedaż̇ na odległość́). Możliwość wymiany dotyczy wyłącznie klientów indywidualnych – detalicznych, nie obejmuje zakupu na firmę.

2. Klient może wymienić materac w Dziale Obsługi Klienta w sklepie stacjonarnym Centrum Materacy i Łóżek. Dokonując wymiany materaca Klient zobowiązany jest okazać: oryginał paragonu lub fakturę̨ VAT (w formie elektronicznej lub papierowej) Klient jest zobowiązany do dostarczenia materaca do sklepu na koszt własny oraz odbioru nowego we własnym zakresie.

3. Zasady opisane w niniejszym Regulaminie nie stoją̨ na przeszkodzie dochodzeniu przez Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 221 k.c. uprawnień́ na podstawie
   (a) Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny z tytułu rękojmi za wady rzeczy sprzedanej
   (b) gwarancji – w zakresie towarów objętych gwarancją jakości oraz (c) prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość́ na podstawie Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Podstawą do ewentualnych reklamacji jest dowód zakupu.

4. Klient, który zawarł umowę̨ na odległość́, może w terminie 14 dni od niej odstąpić́ bez podawania przyczyny na podstawie Regulaminu świadczenia usług na odległość́, dostępnego na stronie https://sypialnioland.pl/zwroty-i-reklamacje.

 

§ 2 WARUNKI WYMIANY MATERACA

 1. Centrum Materacy i Łóżek wymieni materac na nowy tego samego modelu lub inny, wyłącznie w tym samym rozmiarze na model w takiej samej cenie lub droższy, wskazany przez Klienta w sytuacji gdy, był testowany (używany) przez Klienta zgodnie z jego przeznaczeniem. Materac podlegający wymianie nie może nosić śladów zabrudzeń, wgnieceń, śladów prania, rozdarć, nacięć, a także uszkodzeń mechanicznych – oceny dokonuje pracownik Centrum Materacy i Łóżek, który jest decyzyjny w sprawie przyjęcia materaca do wymiany.
 2. Wymianie podlegają wyłącznie materace w standardowych rozmiarach (140x200, 160x200 oraz 180x200)
 3. W przypadku, kiedy cena nowego wybranego przez Klienta materaca jest wyższa od ceny wymienianego materaca, Klient zobowiązany jest dopłacić́ różnicę w cenie w kasie sklepu Centrum Materacy i Łóżek. W przypadku wymiany na model tańszy, różnica w cenie nie jest zwracana.  
 4. Centrum Materacy i Łóżek nie ma obowiązku wymiany materaca, który nie spełnia warunków wymiany określonych w § 2.1 powyżej. 
 5. Wymianie nie podlegają̨ materace zakupione z ekspozycji. 
 6. Materace podlegają̨ wymianie tylko jeden raz w ciągu 100 dni od daty zakupu lub daty dostawy towaru w przypadku sprzedaży na odległość́.

 

§ 3 INFORMACJE OGÓLNE NA TEMAT KORZYSTANIA Z MATERACY

 1. Nasze ciało potrzebuje około miesiąca (od czterech do sześciu tygodni), aby przyzwyczaić́ się̨ do nowego materaca. Dlatego też nie należy podejmować́ decyzji o wymianie materaca pochopnie. 
 2. Zrolowane materace potrzebują̨ około 72 godziny na odzyskanie swojej sprężystości oraz rozmiaru i kształtu. Można z nich korzystać́ już̇ od pierwszego dnia po ich rozpakowaniu.
 3. Wszystkie nowe materiały mają swój specyficzny zapach, który z czasem znika.
 4. Wietrzenie pomieszczenia pomaga szybciej wyeliminować́ ten zapach. 
 5. By przedłużyć́ okres użytkowania materaca oraz ochronić́ go przed zabrudzeniami, kurzem i roztoczami należy stosować́ ochraniacze na materac. Jest to produkt, który można prać w pralce. 
 6. Należy zawsze przestrzegać́ zaleceń́ dotyczących montażu, instalacji i pielęgnacji produktu.

 

§ 1 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Treść́ niniejszego Regulaminu jest dostępna na stronie SYPIALNIOLAND.PL.
 2. Zmiana warunków Regulaminu pozostanie bez wpływu na prawa i obowiązki Klienta nabyte przed wejściem w życie Regulaminu. Warunki Regulaminu zostaną̨ udostępnione na stronie SYPIALNIOLAND.PL oraz w sklepach stacjonarnych Centrum Materacy i Łóżek.
 3. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 12 kwietnia 2024 r. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium