Jaki materac dla alergika?

Dodane przez: Śpioch Sypialnioland.pl W: Poradnik Na: czwartek, czerwiec 23, 2016 Komentuj: 0 Trafienie: 1396

Z cyklu „Śpiochy piszą i doradzają”, artykuł o najlepszym materacu i łóżku dla alergika.

 

            Żyjemy w czasach, w których słowo alergia nie budzi już żadnego zdziwienia. Chemia w jedzeniu, chemia w ubraniach, generalnie na każdym kroku mamy do czynienia z przetworzonymi i sztucznymi produktami. Alergie pokarmowe można złagodzić eliminując z jedzenia substancje, które nas uczulają. Jak natomiast poradzić sobie z uczuleniem na wszechobecne roztocze czy kurz? Roztocze to rząd pajęczaków jest ich około 30 tysięcy gatunków, są praktycznie wszędzie, choć nie widać ich gołym okiem. Najwięcej znajdziemy ich w pościeli, dywanach czy meblach tapicerowanych tkaninami. Mogą być przyczyną porannego kataru, zapalenia spojówek oraz przyczyniać się do nasilenia objawów astmy. Wypryski na skórze? To również może być objaw uczulenia na roztocza.

Jak więc bronić się skutecznie przed roztoczami? Jakie łóżko i materac wybrać, jeśli któraś z tych dolegliwości dotyczy właśnie nas? Jeśli chodzi o łóżko, to na pewno trzeba wystrzegać się łóżek, które są tapicerowane tkaninami. Wybierając łóżko tapicerowane, warto na materiał obiciowy wybrać skórą bądź skórę ekologiczną. Skóra i skóra ekologiczna są bardzo łatwe do czyszczenia i w ogóle nie wnika w nie kurz. Jeśli jednak bardzo chcemy mieć łóżko obite tkaniną, wybierajmy tkaniny typu Aqua Clean, są one łatwe do utrzymania w czystości i można je czyścić na mokro oraz względnie często prać. Dla alergików polecamy również łóżka z płyty oraz z litego drewna. W tego typu łóżka kurz nie wnika oraz można go na bieżąco zetrzeć z ramy. Wybierając łóżko dla alergika, zwróćmy też uwagę na przestrzeń pod łóżkiem. Pod łóżkiem powinien być odstęp między podłogą a ramą, aby łatwo móc wjechać odkurzaczem czy zmiotką i wymieść kurz. Jeśli wybieramy łóżko z pojemnikiem na pościel, lepiej wybrać te, których pojemnik stoi całą wielkością na podłodze, kurz nie będzie miał miejsca, aby wniknąć. Dobrym wyborem są również łóżka metalowe.

Jaki materac dla alergika? Przeglądając ofertę prezentującą materace, można odnieść wrażenie, że co drugi materac polecany jest dla alergików. Często niestety producenci nadużywają słowa „antyalergiczny”. W czasach wysokiej konkurencji oraz sprzedażowej nagonki takich sformułowań używa się przede wszystkim w celach marketingowych, zapominając o dobrze Klienta. Nie dziwi już, że ludzie słysząc eko, czy antyalergiczny reagują obojętnością, czy śmiechem. Tyle tego dookoła, taka moda. Jeśli ktoś naprawdę zmaga się z alergią i ma z tego powodu szereg nieprzyjemnych dolegliwości, podejdzie do tematu wnikliwiej, wtedy czarna prawda wychodzi na jaw. Większość z produktów wcale nie jest antyalergiczna, a swój „tytuł” zawdzięczają wyłącznie użyciu np. jednego składnika antyalergicznego, który swoją obecnością jeszcze całego produktu takim nie czyni. Na pomoc może przyjść wykwalifikowany i rzetelny sprzedawca, który dzięki swojej wiedzy pomoże wybrać prawdziwy antyalergiczny materac. Ale gdzie takiego znaleźć? Na pewno w Sypialnioland.pl. Żeby jednak było łatwiej, powstał ten artykuł. Żebyście Państwo wiedzieli na co zwrócić uwagę wybierając materac.

Często sprzedawcy proponują dla alergików materace lateksowe. Rzeczywiście materace lateksowe są dobrym wyborem dla osób zmagających się z alergiami. W lateksie nie rozwijają się bakterie, roztocza i grzyby. Lateks dzięki swoim właściwościom nie chłonie wilgoci, dzięki czemu rozwój wszelkich bakterii jest bardzo ograniczony. Sam wkład lateksowy jednak nie pomoże, jeśli materac będzie obity nieodpowiednim pokrowcem.  Najlepiej wybierać pokrowce dedykowane dla alergików, choć wcześniej warto jest zapoznać się ze składem, żeby obiektywnie ocenić czy rzeczywiście taki pokrowiec jest antyalergiczny. Najlepszym pokrowcem antyalergicznym z oferty M&K Foam Koło jest pokrowiec Amicor. Został on zbudowany przez amerykańskich naukowców. W swoim składzie posiada naturalną bawełnę oraz włókna Amicor, które praktycznie w 100% nie dopuszczają do rozwoju roztocza. Dzięki wbudowanemu zamkowi pokrowiec ten można zdjąć i uprać w temperaturze do 60C. Dzięki specjalnej budowie i możliwości prania pokrowiec ten jest najczęściej wybieranym pokrowcem dla osób z alergiami. Połączenie lateksu i pokrowca Amicor to bardzo higieniczne warunki spania, również dla osób dbających o swoje zdrowie. Wybierając materac lateksowy, warto zwrócić uwagę by był on w 100% z naturalnego lateksu. Co prawda co drugi producent materacy chwali się posiadaniem materacy z 100% lateksu, jednak w rzeczywistości takich materacy jest na rynku niewiele. Jak więc poznać naturalny lateks? Przede wszystkim po cenie. Materac 160x200 ze 100% naturalnego lateksu kosztuje około 4 tysięcy złotych. Na rynku prawdziwy, naturalny lateks posiada producent M&K Koło, są to modele Sueno Natural H2 i H3. Szczególnie polecamy te modele, gdyż świetnie sprawdzają się dla alergików, ponadto są bardzo wygodne, a ich żywotność sięga około 30 lat.

A co jeśli mamy alergię na kurz, roztocza i lateks? Przy takim zestawie alergii najlepiej sprawdzą się pianki lateksoidalne czy w skrócie pianki LXI. W zasadzie mają one wszystkie właściwości lateksu, a lateksem nie są. Również nie rozwijają się w nich bakterie, roztocza i grzyby. Ubrane w pokrowiec Amicor, zniwelują objawy alergii.

Materac dla alergika nie musi być w pełni z lateksu, czy pianki LXI. Jeśli najlepiej śpi się nam na materacach sprężynowych, możemy kupić materac sprężynowy, wybieramy wtedy te, które obłożone są lateksem albo pianką lateksoidalną.

Wybór odpowiedniego łóżka oraz materaca, częsta zmiana pościeli, pranie pokrowca materaca, odkurzanie pod łóżkiem oraz częste wietrzenie sypialni, na pewno pozwolą znacząco zniwelować objawy alergii oraz podnieść higienę spania.

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszych salonów Sypialnioland.pl, pracują tam Śpiochy z wieloletnim doświadczeniem w doborze mebli i materacy do sypialni, również dla alergików,  z chęcią doradzimy także Państwu. Dobrego dnia i kolorowych snów :)

           

Komentarze

Zostaw komentarz

Top

Wirtualny Spacer

Zaoszczędź czas i przespaceruj się po naszym sklepie online!

Sypialnioland.pl