OSTATNIE DNI PROMOCJI HILDING DO 30.09

ŁÓŻKA METALOWE

Promocja

25paz.jpg

Charakterystyka i zalety łóżek metalowych

Łóżka metalowe dostępne są w wybranych wielkościach dopasowanych do standardowych materacy. Zwykle występują bez pojemników na pościel, dzięki czemu wydają się bardzo lekkie i nie potęgują wrażania bałaganu nawet w małych pomieszczeniach. Wykorzystując taki model w sypialni, bardzo łatwo utrzymać w ni...

Promocja

25paz.jpg

Charakterystyka i zalety łóżek metalowych

Łóżka metalowe dostępne są w wybranych wielkościach dopasowanych do standardowych materacy. Zwykle występują bez pojemników na pościel, dzięki czemu wydają się bardzo lekkie i nie potęgują wrażania bałaganu nawet w małych pomieszczeniach. Wykorzystując taki model w sypialni, bardzo łatwo utrzymać w niej porządek. Ze względu na wysoką przestrzeń pod łóżkiem, bez problemu dosięgnie tam mop czy odkurzacz. Łóżka metalowe kojarzą się z surowością i prostotą, jednak takie modele również posiadają zagłówki.

Łóżka metalowe to naprawdę dobra inwestycja. Trwałość konstrukcji metalowej jest bardzo duża, uszkodzenia ramy czy zagłówka właściwie się nie zdarzają. Jedynym problemem, na który są narażeni posiadacze takich modeli, to odpryski farby czy zarysowania. Te można jednak bardzo łatwo naprawić, a łóżko zachowa świetny wygląd przez długi czas. Kolejną ważną zaletą łóżek metalowych jest możliwość ich personalizacji i szybkiej zmiany. Elementy konstrukcyjne mogą w każdej chwili zostać ponownie polakierowane na wybrany kolor. Dlatego też jeśli planujemy remont pomieszczenia i radykalną zmianę stylu, nie trzeba się obawiać, iż łóżko przestanie do niego pasować. Ze względu na niewielką objętość obudowy łóżek metalowych, będą one odpowiednie nawet dla niewielkich pomieszczeń, jakimi zwykle są sypialnie dziecięce. Natomiast duża przestrzeń pod meblem zapewnia możliwość wygodnego sprzątania, lub miejsce na dodatkowe przechowywanie.

Do jakich wnętrz pasują łóżka metalowe?

Łóżka metalowe cieszą się coraz większą popularnością. Niewątpliwie jest to związane z coraz większym powodzeniem stylu industrialnego, do którego tak dobrze pasują. We wnętrzach poprzemysłowych dobrze sprawdzą się minimalistyczne modele z prostymi metalowymi zagłówkami. Taki ażurowy zagłówek będzie świetnie wyglądał na tle ceglanej lub betonowej ściany. Łóżka metalowe sprawdzą się także doskonale w stylu rustykalnym. Do takich wnętrz powinny mieć jednak bardziej rozrzeźbione wezgłowie, tak aby stanowić dobrą przeciwwagę dla postarzanych, ale prostych mebli drewnianych. Również zwolennicy stylu skandynawskiego mogą znaleźć model dla siebie. Wystarczy zmienić kolor ramy na biel lub szarość, a powstanie doskonały mebel współgrający z jasnym i przytulnym wnętrzem.

Takie produkty bardzo dobrze sprawdzą się także w pokojach młodzieżowych. Nie tylko są wystarczająco trwałe i estetycznie wykonane, ale także zniosą wiele pomysłów nastolatków – naklejki, malowanie markerami, częste przesuwanie, skakanie, itp.

Jaki model wybrać?

Podobnie jak przy zakupie każdego innego łóżka, także w tym przypadku należy podjąć kilka ważnych decyzji. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Należy kierować się nie tylko własnymi potrzebami, ale także wielkością sypialni. Co ważne, przy modelu metalowym bez pojemnika na pościel naprawdę ciężko przytłoczyć sypialnię, nawet źle dobranym rozmiarem.

Zwykle producent pozwala wybrać kolor konstrukcji. Są to dwa lub trzy podstawowe kolory, ale bardzo często, za dodatkową dopłatą, można zamówić łóżko w każdym kolorze z wzornika RAL. A to pozwala na idealne dopasowanie modelu do każdej sypialni.

Ostatnią już decyzją, jest ta dotycząca zagłówka. Trzeba pamiętać, że zagłówek w takim łóżku jest ażurowy i będzie pięknie podkreślał ścianę za nim, dlatego warto zastanowić się nad jej projektem.

Więcej
Jest 18 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Top

Wirtualny Spacer

Zaoszczędź czas i przespaceruj się po naszym sklepie online!

Sypialnioland.pl